10. ročník putovní výstavy Ligy proti rakovině o nádorové prevenci právě začíná!

KAŽDÝ SVÉHO ZDRAVÍ STRŮJCEM je název úspěšné putovní výstavy, se kterou se Liga proti rakovině Praha už desátým rokem vydává na cestu po českých a moravských městech.

Hlavním smyslem akce je oddémonizovat závažné, deprimující téma rakoviny a její prevence. Taje zde představována z přívětivější tváře, proto vedle seriózních informací uvidíte i vtipy Vladimíra Jiránka, Jiřího Slívy, Miroslava Bartáka, vynikající fotografie Františka Dostála, jehož objektiv zachycuje obyčejné lidi v běžných situacích všednodenního života. Každý návštěvník výstavy si může vyzkoušet své znalosti vyplněním testu, pro úspěšné řešitele jsou připraveny i odměny.

Součástí expozice jsou panely určené i nejmenším dětem, které si v bohatě ilustrované části najdou informace o zdravém životním stylu, i když ještě neumějí číst. Nejen pro dětské návštěvníky, žáky a studenty škol jsou kromě expozice připraveny i zábavné hrátky, kde si vyzkoušejí své fyzické i smyslové dovednosti pod heslem „Zkus, jak jsi na tom“. 

Dospělým návštěvníkům akce Liga proti rakovině Praha ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem nabízí také improvizovanou „vyšetřovnu“. Každý zájemce si může nechat změřit některé základní zdravotní ukazatele, např. hladinu cholesterolu, hodnotu krevního tlaku, výši BMI, procento skrytého tuku v těle, lékaři a zdravotníci poradí v oblasti zdravého životního stylu, nekuřáctví i obezity.  V rámci boje proti jednomu z nejagresivnějších typů rakoviny, melanomu, přizvala LPR  ke spolupráci také specialisty – dermatology, s nimiž mohou zájemci na místě konzultovat mateřská znaménka, pihy a změny na kůži.

Letos výstava postupně zavítá do Nového Jičína, Havířova, Ústí nad Labem, Litoměřic, Prahy, Tábora, Pelhřimova a Hodonína.        

VSTUP NA VÝSTAVU ZDARMA!

VŠECHNA VYŠETŘENÍ ZDARMA!

PODROBNÉ INFORMACE o datech a místech konání 

MAPA – 10 let putovní výstavy

PARTNEŘI výstavy

TISKOVÁ ZPRÁVA k akci

PLAKÁT k akci