Do ulic více než 1150 měst a obcí vyrazilo ve středu 10. května na 14 500 dobrovolníků ve žlutých tričkách, kteří nabízeli přes 900.000 kytiček společně s letáčky. Všem dobrovolníkům upřímně děkujeme!

Věříme, že převážná část kytiček našla své majitele a zabydlela se na klopách, svetrech, bundách, taškách i kabelkách. Dárcům děkujeme!

Víme, že bohužel někteří zájemci o kytičky neměli štěstí, žádného z dobrovolníků nepotkali, proto se rozhodli koupit si e-kytičku prostřednictvím DMS. Děkujeme!

Naše poděkování bychom rádi rozšířili kromě mnoha anonymních spolupracovníků i dárců o ty, kteří právě adresně a svým jménem přišli podpořit letošní sbírku do žlutého stanu Ligy na Václavském náměstí. Žlutý stan se stal už tradičně centrálou sbírky, kde je možné najisto zakoupit kytičku, získat zdarma vydávané publikace Ligy, využít přítomnosti lékaře–onkologa a lékaře-dermatologa a zkonzultovat své zdravotní problémy. To vše hned vedle pódia, na kterém celý den probíhal doprovodný kulturní program.  Od rána mohli diváci nahlédnout do „kuchyně“ rozhlasového vysílání, neboť klidné a pohodlné studio, ze kterého se obvykle vysílá pořad Host Radiožurnálu, vyměnil redaktor Jan Pokorný za takřka mrazivý stan, aby se dozvěděl od hostů studenta biochemie Marka Feitha a RNDr. Michala Masaříka, Ph.D. novinky z výzkumu rakoviny hlavy a krku.  Radostné bylo poslouchat oba hosty – jejich nadšení pro výzkum rakoviny je nadějí pro nás všechny. Pánové, děkujeme!

Poté se na pódiu objevili naši stálí i noví příznivci, kteří ochotně a zdarma přišli, aby podpořili sbírku a potěšili publikum. Zazpívali Heidi Janků, Vladimír Hron, Jaroslav Uhlíř, pěvecké sbory Musica Resonans, Hafotet a Všelijak. Zatančili menší i větší stepaři z Tanečního studia Andrea a milé dámy z Taneční skupiny seniorek pod vedením ing. Steinerové, vystoupily hudební formace Adambe a Nina, Betty a spol. Všem vystupujícím děkujeme!

Kytičky nám pomáhali prodávat Heidi Janků, Martin Dejdar, Tomáš Klus, Jitka Zelenková, z České televize přišly Lea Surovcová a Taťána Míková. Milé dámy a pánové, děkujeme!

Liga proti rakovině Praha si velmi váží důvěry veřejnosti, každého jednotlivce, který za dvacetikorunu koupí kytičku, všech ochotných dobrovolníků i podpory partnerských firem a organizací. VŠEM DĚKUJEME!

Vystoupení ve žlutém stanu 4

Martin Dejdar prodává kytičky

Vystoupení ve žlutém stanu 3

Heidi Janků

Jaroslav Uhlíř

Prodávání kytiček

Vysílání ze žlutého stanu

Vystoupení ve žlutém stanu

Žlutý stan

Prodej kytiček známými osobnostmi

Tomáš Klus

Vladislav Hron

Závěrečné vystoupení ve žlutém stanu